İptal ve İade Koşulları

Rezervasyon İptal ve İade Koşulları

1-SÜRÜCÜ BELGESİ VE KİRALAMA YAŞI SINIRLAMALARI

Araç kiralamak için 21 yaşını doldurmuş olmanız ve en az 1 yıllık B grubu ehliyet sahibi olmanız gerekmektedir. 21 yaşını doldurmuş olmak koşulu sabit kalmak kaydı ve ehliyet süre koşuluna uyularak orta ve üst sınıf araçlar için de genç sürücü ücreti alınarak araç kiralanabilmektedir.

Genç Sürücü Ücreti uygulamasını kullanabilmek için aşağıda ve tabloda yer alan koşulların sağlanması gerekmektedir.

 • Ekonomik grubunda bulunan araçları kiralayabilmek için en az 21 yaşında ve 1 yıl ehliyet sahibi olunması gerekmektedir. 19-21 yaş aralığında ve 1 yıl ehliyet sahibi olan kişiler Genç Sürücü ücreti ödeyerek ekonomik grubundan araç kiralayabilmektedir.
 • Comfort grubunda bulunan araçları kiralayabilmek için en az 25 yaşında ve 2 yıl ehliyet sahibi olunması gerekmektedir. 21-25 yaş aralığında ve 2 yıl ehliyet sahibi olan kişiler Genç Sürücü ücreti ödeyerek Comfort grubundan araç kiralayabilirler.
 • Prestij ve Premium grubunda bulunan araçları kiralayabilmek için en az 27 yaşında ve 3 yıl ehliyet sahibi olunması gerekmektedir. 21-27 yaş aralığında ve 3 yıl ehliyet sahibi olan kişiler Genç Sürücü ücreti ödeyerek Prestij ve Premium grubundan araç kiralayabilirler.

 

Genç Sürücü uygulanabilir yaş aralığı

Genç Sürücü uygulanabilir ehliyet sınırı

EKONOMIK

 

19-21 yaş arası

Min. 1 yıl

 

19-21 yaş arası

Min. 1 yıl

 

19-21 yaş arası

Min. 1 yıl

 

19-21 yaş arası

Min. 1 yıl

 

19-21 yaş arası

Min. 1 yıl

Comfort

     
 

21-25 yaş arası

Min. 2 yıl

 

21-25 yaş arası

Min. 2 yıl

 

21-25 yaş arası

Min. 2 yıl

 

21-25 yaş arası

Min. 2 yıl

 

21-25 yaş arası

Min. 2 yıl

Prestij&Premium

     
     
     
 

21-27 yaş arası

Min. 3 yıl

 

2-KİRALAMA SÜRESİ

En az kiralama süresi 24 saattir.

3- FİYATLARA DAHİL OLAN ve OLMAYAN HUSUSLAR

Akaryakıt, Ferdi Kaza Güvencesi, İhtiyari Mali Mesuliyet Güvencesi,Tek -Yön Ücreti, Teslim Etme / Teslim Alma Ücreti(0-26 km arası), Bebek Koltuğu Ücreti, Navigasyon cihazı, Ek Sürücü Ücreti, Bluetooth Araç Kiti Ücreti, Köprü ve Otoyol Geçiş Cihaz- Kart Kullanım Ücreti ayrıca hesaplanır. Araçların müşteriye teslimi boş depo yakıt ile yapılır. Aylık kiralamalarda kilometre sınırı araç grubuna göre 2000- 4000 km arasında, kilometre aşım ücreti ise grup bazında değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgiyi kiralama ofislerimizden alabilirsiniz.

4- TEK YÖNLÜ KİRALAMALAR

Aracın başka bir ofiste iadesi durumunda, kira süresine bakılmaksızın Tek-Yön ücreti uygulanır. Ücret bilgileri ofis bazında değişiklik göstermekte olup detaylı bilgiyi 0252 313 41 00 numaralı İletişim Merkezimizi arayarak alabilirsiniz.

5- İLAVE SÜRÜCÜLER

Aracın, kiralayan şahıs dışındaki kişi / kişilerce kullanılabilmesi; ilave sürücü / sürücülere ait Sürücü Belgesi bilgilerinin, ücret karşılığında olmak üzere, Kira Sözleşmesinin üzerinde gösterilmesi ile mümkündür. Aksi durumun belirlenmesi ve /veya her hangi kaza durumunda tüm güvenceler geçersiz sayılarak gerek kiralayan ve gerekse aracı kullanan kişi / kişiler ayrı ayrı ve müştereken sorumlu tutulurlar. Fiyat ve ayrıntılı bilgi için 0252 313 41 00 numaralı İletişim Merkezimizi.(Ek sürücü kiralama koşulları Madde1’deki şartlarla aynıdır.)

 

6- TESLİM ETME ve TESLİM ALMA

Rezervasyonunu yapmış olduğunuz araç, ofislerimizde sizlere bilgi verilerek, kredi kayıt bürosunun Findex uygulaması ile kredi notunuzun kontrolü ve değerlendirilmesi yapılacaktır. Ön ödemeli yapılan rezervasyonlarda kredi limitiniz uygun görülmediği takdirde araç kiralama bedeli 7-14 gün içerisinde tarafınıza iade edilecektir.

7- GÜVENCELER

Güvencelerimiz hakkında açıklama aşağıda yer almaktadır. Açıklamalar genel ve bilgi amaçlıdır. SetCar bu bilgileri zaman içerisinde değiştirme hakkini saklı tutar. Fiyatlarımıza dahil olmayan güvenceleri ve geçerli limitler ile ilgili detaylı bilgiyi kiralama başlangıcında satış ofislerimizden satın alabilirsiniz.

 • Hasar- Kaza Güvencesi (CDW) : Aracin hasari ile ilgili bir güvencedir. Kaza ve hirsizlik durumunda araçta meydana gelecek maddi hasar ve kayiplari Genel Güvence Kosullari kapsaminda karsilamaktadir.
 • Ihtiyari Mali Mesuliyet Güvenceleri (LI- SLI) : 3. Sahislara verilen zararlari kapsayan güvencelerdir.
 • Mini Hasar Güvencesi (MI) : SetCar tarafindan belirlenen tutarin altinda kalan hasarlarda müsteri beyani ile onarim güvencesidir.Bu pakete Arıza Güvence Paketi dahildir. Paket içeriğini aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz.
 • Ferdi Kaza Güvencesi(PAI) : Sürücü ve araç içindeki kisileri güvence limitleri dahilinde güvence altina alan bir güvencedir. Araçta bulunan koltuk sayisi baz alinarak hesaplanmaktadir.

 

 

YUKARIDA AÇIKLANAN GÜVENCELER GENEL VE BILGI AMAÇLIDIR. DETAYLI BILGI KIRALAMA OFISLERIMIZDEN ALINABILIR.

 

Herhangi bir kaza veya aracın çalınması durumunda, aracın yeri değiştirilmeden kazanın şekline uygun kaza tespit tutanağı tutulması yada en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza, hırsızlık ve alkol tespit raporları alınması ve 7/24 hizmet veren 0542 592 4765 numazaralı SetCar Tam Destek Hattı’na bilgi verilmesi zorunludur. Aksi halde satın alınan tüm güvenceler geçersiz sayılarak meydana gelen her türlü zarar, 3'cü şahıslara verilen maddi ve manevi kayıpları da içermek üzere kiracıdan tahsil edilir. Aracın arızalanması veya herhangi bir nedenle desteğe ihtiyaç duyulması durumunda, 7/24 hizmet veren 0542 592 4765 numaralı SetCar Tam Destek Hattı’ndan yardım temin edilmesi gerekmektedir.

 

 

 8- TESLİM GECİKMELERİ

Araçların iadesi için 1 saat opsiyon hakkı bulunmaktadır. Ek saat seçeneği ile hizmet alınmaması durumunda, 1 saati aşan gecikmelerde tam gün ücreti yansıtılmaktadır.

Ek saat seçeneği ile hizmet alınması durumunda, 1-3 saat paketi 1 günlük kira bedelinin %20 ‘i 3-6 saat paketi 1 günlük kira bedelinin %40 u olacak şekilde fiyatlandırılacaktır.

9 - ÖDEME

Ödeme şekli sadece kredi kartı olup nakit ödeme ve debit kart uygulaması bulunmamaktadır. Kredi kartı olmadan ofiste kira anlaşması açılmaz. Kira anlaşması kiralama esnasında açılır ve kiralama yapılan ülkenin kanun ve uygulamalarına göre düzenlenir. Gerçekleşecek kiralamalarda SetCar Genel Kiralama Koşulları geçerlidir.

Kiralamanın sonunda oluşabilecek olan fatura tutarı farkı ise kiralama noktasında tahsil veya iade edilir. Kredi kartı sahibinin kiralama esnasında şahsen bulunması gerekmektedir. Başkasına ait kredi kartı ile kiralama yapılamaz.

Müşteri tarafından ibraz edilen kredi kartından, kiralanacak araç grubuna göre 500 – 2000 TL arasında depozit tahsilatı ya da ön provizyon blokajı yapılacaktır.Kiralama gerçekleştiren müşterimizin kredi kartı olmaması durumunda , yanındaki kişinin ehliyet ve yaş koşullarını sağladığı koşulda kendisine ait kredi kartı ile ödeme gerçekleştirebilir. Bu işlemde ek sürücü ücreti alınacaktır.

Depozito Bedelleri

Ekonomik Grup:Renault Symbol - Fiat Linea - Dacia Loggy - Dacia Logan - Nissan Micra için alınacak depozito bedeli 300 TL

Comfort Grup:Hyundai Accent Blue - Hyundai İ20 - Fiat Doblo - Dacia Duster - Ford Focus - Ford Custom - Renault Megane için alınacak depozito bedeli 500 TL

Prestij Grup: Volkswagen Passat - Mini Cooper - BMW 1.16 için alınacak depozito bedeli 750 TL

 

Premium Grup: Mercedes Benz C 180 - Mercedes Benz E 180 için alınacak depozito bedeli 1000 TL

 

Depozito ile ilgili tutarları ve kriterleri araç grubu bazında aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.

Lüften Okuyunuz !

Premium araç grupları için

TL tutarındaki depozito ödemesi ŞAHSINIZA AİT FARKLI BANKALARIN İKİ AYRI KREDİ KARTINDAN YAPILMALIDIR.

Diğer araç grupları için belirtilen depozito tutarlarının ödemesi ŞAHSINIZA AİT KREDİ KARTINDAN YAPILMALIDIR.

Bu sebeple karttan kira bedeline ek olarak yukarıdaki miktarlarda limit müsaitliğinin olması gerekmektedir. Depozit olarak tahsil ya da bloke edilen tutar, kiralama bitiminde, varsa yukarıda belirtilen ek hizmet, güvenceler, yakıt, hasar, ceza vb. gibi rezervasyonda bulunmayan bedeller düşüldükten sonra, aynı karta iade edilecek veya bloke kaldırılacaktır. Depozito iadeleri banka iç iletişiminden kaynaklı olarak iade işlemi yapıldıktan 7-9 iş günü içerisinde kredi kartınıza yansımaktadır.

10- ONLİNE HEMEN ÖDEME

Online Hemen Ödeme ifadesi, kiralama bedelinizi ve seçtiğiniz ek hizmetleri hemen online olarak ödeneceğini belirtir.

Online rezervasyon sayfası; rezervasyon konfirme edilsin ya da edilmesin; araç kiralama anlaşması yerine geçmez. Ön Ödemeli Rezervasyon Formu detayında ismi bulunan kişiye kiralama yapılır.

SetCar, kiralama hizmetini kendisine bağlı sebeplerden dolayı veremediği takdirde, müşteri tarafından önceden ödenen tutarın tamamını iade edecektir.

Önceden ödenmiş bir değeri gösteren SetCar Ön Ödemeli Rezervasyon Formları, SetCar kiralama lokasyonlarında yapılacak kiralamalarda, ön ödemesi yapılmış rezervasyonların sadece rezervasyon formu üzerinde yazan tutarlarının ödemeleri yerine geçer.

Kiralama başlangıcında ya da sürecinde müşterinin talep edebileceği ek hizmet ve güvenceler ile yakıt, tek yön vb. harcama bedellerini içermez. Ön Ödemeli Rezervasyon Formlarında yazan tutarın içermediği diğer hizmet, güvence, harcama ya da trafik cezası ve hasar bedelleri (Kira anlaşmasında yazılı, kaza ve hırsızlık durumunda yapılması gerekenler bölümünde açıklanan şartların yerine gelmediği durumlar) için müşterilerimizin kiralama esnasında kredi kartı ibrazı gereklidir.

Yapılan ödemelerin müşterilerimizin kredi kartına yansıması aşamasında, kullanılan kredi kartının sahibi olan bankaların, herhangi bir sebeple uygulayabileceği her türlü komisyon, kur farkı, hizmet ücreti vb. bedeller, SetCar markasının sorumluluğunda değildir.

Online ön ödemeli rezervasyonlar için İADESİZ ÖN ÖDEMELİ ve İADELİ ÖN ÖDEMELİ olmak üzere iki farklı online ödeme seçeneği sunulmaktadır. Her iki seçeneğin kiralama koşulları aşağıda sıralanmıştır.

İadesiz Ödemeli Rezervasyon Kiralama Koşulları

 • İadesiz ön ödeme seçeneği ile yapılan rezervasyonlarda kiralama günü, saati, araç bilgileri güncellenemez, değişiklik yapılamaz.
 • İadesiz ön ödeme seçeneği ile rezervasyon yapıldığında, kiralanan aracın ücretinin tamamı ödeme sırasında kullanılan kredi kartından tahsil edilecek olup, iptal ya da aracın teslim alınmaması durumunda ücret iadesi yapılmayacaktır.
 • Sanal Kart ile yapılan ön ödemeli rezervasyonlarda işlem yapılan sanal kartın bağlı olduğu kredi kartının ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • İadesiz ön ödemeli rezervasyon sayesinde kazanılan indirim başka bir kampanya ile birleştirilemez.
 • İadesiz ön ödemeli rezervasyon ile yapılan bir kiralamada, kiralama süresinin rezervasyon formunda belirtilen dönüş tarihini aşması durumunda, kira anlaşması uzatıldığında oluşacak ilave bedel kiralama başlangıcında müşterimizin ibraz ettiği kredi kartından, uzama günlerinin yapıldığı tarihte geçerli SetCar Liste fiyatlarından tahsil edilir.
 • İadesiz ön ödemeli rezervasyonlarda, aracın teslim alınmasından sonra, müşteri tarafından kullanılmayan günlerin iadesi yapılmamaktadır.
 • SetCar, ofis açılış ve kapanış saatlerine bağlı olarak araç teslimatı yapamazsa, iade etme hakkını saklı tutar.
 • Mücbir sebepler dışında SetCar, iade hakkını saklı tutar.
 • İadesiz ön ödemeli rezervasyonlarda araçların müşterilerimize teslim edilebilmesi için Genel Kiralama Koşullarının ve aşağıdaki şartların yerine getiriliyor olması gerekmektedir. Aksi halde araç tahsis edilemeyecek olup, iade gerçekleşmeyecektir.
  • Ödeme şekli sadece kredi kartı olup nakit ödeme ve debit kart uygulaması bulunmamaktadır.
  • Kiralama ve araç grubuna göre değişen provizyon tutarının kişiye ait kredi kartından sağlanıyor olması gerekmektedir. Kredi kartının üzerinde kiralama yapacak kişiye ait isim ve soy isim bilgisi bulunmalıdır.
  • Kira bedeline ek olarak kredi kartına konulacak depozito miktarı için yeterli limit müsaitliğinin olması gerekmektedir.
  • Aracı teslim alacak kişinin ehliyetini ve kendine ait kredi kartını SetCar ofisine ibraz etmesi gerekmektedir.
  • Orta ve Üst segment kiralamanın gerçekleşebilmesi için farklı bankaya ait 2 Kredi kartının ibraz edilmesi gerekmektedir.
  • Yabancı ehliyete sahip kullanıcıların pasaportunu kiralama yapacağı ofise ibraz etme zorunluluğu bulunmaktadır.

11- TRAFİK CEZALARI

Trafik yasalarına uyulmamasından doğacak he r türlü sorumluluk ve maddi ceza kiracıya aittir. Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman, sözleşme süresi içerisinde kabul edilir.

Kiralama esnasında oluşan trafik ihlallerine ait (HGS/OGS geçiş ücretleri, kaçak geçiş cezaları, trafik cezaları vb.) tutarlar ile ilgili devlet kurumları tarafından SetCar’a yansıtılmaktadır. Kiralama sırasında gerçekleşen ve kiracıya ait olan ilgili trafik cezası tahsilatı, kiralama sırasında ibraz edilen kredi kartından yapılacaktır.

Not: Ceza evraklarının Maliye Bakanlığı tarafından SetCar’a iletilmesinde gecikmeler yaşanabilmektedir.

 

12-YABANCI EHLİYETLE KİRALAMA

 • a) KİRACI Türk vatandaşları dış ülkelerden aldıkları sürücü belgeleri ile ülkemizde araç kullanmalarının yalnızca aşağıdaki şart ve koşullarda mümkün olduğunu bilir ve kabul eder:
  • 1) Dış ülkelerden alınan sürücü belgeleri ile ülkemize giriş yapıldığı tarihten itibaren en fazla 1 yıl süreyle araç kullanılabilir.
  • 2) Altı aydan fazla ülkemizde bulunanların, araç kullanırken sürücü belgelerinin dış temsilcilikler veya noter tarafından onaylanmış Türkçe tercümelerini sürücü belgesi ile birlikte yanlarında bulundurmaları zorunludur.
  • 3) Bir yılın sonunda ülkemizde araç kullanılabilmesi için dış ülkelerden alınan sürücü belgelerinin ülkemiz sürücü belgesi ile değiştirilmesi zorunludur.
 • b) Yabancı ülke vatandaşı KİRACILAR ise dış ülkelerden aldıkları sürücü belgeleri ile ülkemizde araç kullanmalarının aşağıdaki şart ve koşullarda mümkün olduğunu bilir ve kabul eder:
  • 1) Dış ülkelerden alınan sürücü belgeleri ile ülkemize giriş yapıldığı tarihten itibaren en fazla altı ay süreyle araç kullanılabilir.
  • 2) Altı ayın sonunda ülkemizde araç kullanılabilmesi için dış ülkelerden alınan sürücü belgelerinin ülkemiz sürücü belgesi ile değiştirilmesi zorunludur.

İlgili kanunlar ile ikili ve çok taraflı anlaşma hükümleri saklı kalmak üzere dış ülkelerden alınan sürücü belgelerinin, ülkemiz sürücü belgeleri ile değiştirilmesine ilişkin usul ve esaslar aşağıda belirtilmiştir:

 • a) Müracaat herhangi bir trafik tescil kuruluşuna yapılabilir.
 • b) Müracaat sırasında ibraz edilmesi zorunlu olan bilgi ve belgeler Emniyet Genel Müdürlüğünce belirlenir.
 • c) Sürücü belgesi alacaklarda, 2918 sayılı Kanunun 41 inci maddesinde belirtilen eğitim ve sınav şartı hariç, aynı maddedeki hükümlü olmama, yaş, öğrenim ve sağlık şartları aynen aranır. Ancak ikili veya çok taraflı anlaşma hükümleri ile uygulamalar saklı kalmak üzere diplomatik muafiyeti olan yabancılar için, gerekli şartları taşıdıklarına dair yazılı beyanları esas alınır.
 • ç) Gerektiğinde Dışişleri Bakanlığı veya dış temsilciliklerimiz aracılığıyla sürücü belgesinin doğruluğu hakkında inceleme ve araştırma yapılabilir.
 • d) Geçici olarak alınmış olan yabancı sürücü belgeleri değiştirilmez.
 • e) Karayolu Trafiği Konvansiyonuna taraf olmayan ve sürücü belgelerinin karşılıklı olarak tanınması ve değişimine ilişkin ikili bir anlaşmamız bulunmayan ülkelerden alınan sürücü belgeleri ülkemiz sürücü belgesi ile değiştirilmez.
 • f) Türk vatandaşlarının Karayolu Trafiği Konvansiyonuna taraf olan ülkelerden aldıkları sürücü belgeleri, karşılığı veya dengi olan sürücü belgeleri ile değiştirilir.
 • g) Yabancıların Karayolu Trafiği Konvansiyonuna taraf olan ülkelerden aldıkları motorlu bisiklet (moped), motosiklet, lastik tekerlekli traktör, iş makinesi veya otomobil cinsi araçları kullanmak üzere verilen sürücü belgeleri karşılığı olan ülkemiz sürücü belgeleriyle, diğer araç cinslerini kullanmak üzere verilen sürücü belgeleri ise ülkemiz B sınıfı sürücü belgesi ile değiştirilir, ancak bu araçları römork takarak kullanma yetkisi olanların belgeleri ülkemiz BE sınıfı sürücü belgesi ile değiştirilir. Bunların dışındaki sınıf sürücü belgelerinin talep edilmesi halinde eğitim ve sınav şartı da aranır.
 • ğ) Dış ülkelerden sürücü belgesi almış kişilerin ülkemizde farklı bir sınıf sürücü belgesi alabilmeleri için dış ülkelerden almış oldukları sürücü belgesini ülkemiz sürücü belgesine dönüştürmüş olmaları zorunludur.
 • h) Ülkemiz sürücü belgeleri ile değiştirilen dış ülkelerden alınmış sürücü belgeleri ilgili ülkeye gönderilir.
 • ı) Dış ülkelerden almış oldukları sürücü belgeleri ile bu maddede belirtilen şartları sağlamadan araç kullananlar hakkında 2918 sayılı Kanunun 39 uncu maddesine istinaden işlem yapılır.
Whatsapp Telefon